Hakkımızda


 Davetiye seçimi fikriniz varsa keyifli, eğer yoksa ve biraz da kararsızsanız çok zor olur. Tasarımı, adet bilgisi, kağıdının türü gibi davetiye seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bilmelisiniz. İşte tam da bu nedenle 4 altın bilgiyi öğrenmeden davetiyenize karar vermeyin. 

Tasarım ve Model

Davetiye tasarımı tamamen göze hitap etmeli, modeli ise sizin hayalinizi ve düğün temanızı yansıtmalı. Bu konuda Akay Davetiye, düğün davetiyesi nasıl seçilir sorusuna “Davetiyeniz düğününüz hakkında davetlilerinize ilk ipucunu verecektir. Örneğin bir kır düğünü yapacaksanız doğa temalı bir davetiye daha uygun olur. O nedenle düğün temanızı mutlaka davetiyenize yansıtmalısınız.” cevabını verdi. Renk ve font gibi detaylarda davetiyenizin estetiğini bozmadan arzu ettiğiniz modeli seçmenizi fakat davet, saat, tarih ve yerin okunaklı düz bir yazı karakteri ile yazılmasını öneriyor.

Adet Bilgisi

Davetiye adedi seçerken davetli sayınıza göre yani her aileye bir adet verileceğini düşünerek sayı belirlemelisiniz. Tabii bekar arkadaşlarınızı hesaba katmayı unutmadan. Kesin adede karar verdikten sonra ise son dakika hatalarını veya artışlarını göz önünde bulundurarak hesapladığınız zarf ve davetiye adedinden %10 fazladan yaptırmalısınız.

Kağıt

Davetiyeyi gösteren tasarımından çok kullanılan kağıdın cinsidir aslında. Dokulu mu, düz mü, ince mi kalın mı gibi seçimler arasında kalacaksınız ince bir kağıt seçimi davetiye ne kadar hoş olsa da ince kağıt seçimi her zaman davetiyeyi basit gösterecektir

Fiyat

Davetiye seçiminizde tabi ki fiyatın önemi oldukça fazla olacaktır ama söylemeden geçemeyeceğim. Bu sizin düğününüzle ilgili tüm davetlilerin göreceği ilk izlenim olacak. O nedenle davetiye fiyatını belirleyen faktörleri bilerek seçiminizi yapın ki hem bütçenizi önceden ayarlayın hem de seçiminizle mutlu olun…