Blog

Davetiye ne amaçla kullanılır?

Davetiye ne amaçla kullanılır?

Dünya her geçen gün daha dijital hale gelse de davetiyeler hala yaygın olarak kullanılan bir iletişim/bildirim aracıdır. Etkinliğinizi ne kadar iyi yürütürseniz yönetin, konuklarınıza önceden göndereceğiniz davetiyeler, etkinliğinizin insanlar üzerinde kalıcı bir etki bırakacağı algısı için çok önemlidir. Hatta diyelim ki, “Davetiyeler bir kişiyi Şansölye yapar ya da utandırır.” Davetiyeler çok önemlidir, ancak bu makalede davetiyeler ve davet türleri anlatılmaktadır.
Davetiyeler, katılımcıların şirket kutlamaları, açılışları, ticaret fuarları ve etkinlikleri hakkında bilgilendirilmesine yardımcı olur. Davetiyeler için kullanılan puanlar şirket ve kişi arasında bölünebilir. Düğün, sünnet, nişan, evlilik gibi etkinlikler için arkadaşlarınıza ve ailenize gönderilecek davetiyeler. Bu kişisel kullanım için kabul edilir. Kurumsal davetler ise bir şirketin her türlü etkinlik için kullanabileceği davetiyelerdir.

Düğün, Nişan, Nikâh ve Sünnet Davetiyeleri
Ülkemizde yaygın olarak kullanılan özel davetiye türü. Düğün davetiyeleri, nişan davetiyeleri, düğün davetiyeleri, sünnet davetiyeleri. Bu tür davetler, tasarımı beğeninize göre tercih etmenizi sağlar ve şirket davetlerine göre daha kapsamlıdır. Klasik bir 90’lı tasarım veya modern ve şık bir tasarım arasında seçim yapabilirsiniz.

Türkiye’de düğün, nişan gibi etkinliklerin davetiyelerine çok önem verilir. Bir düğün için kötü bir davetiye tasarladığınızda düğün öncesi ve sonrası eş dostun muhabbetine nasıl meze olursunuz bir düşünün. O nedenle tasarımınızı seçerken tüm bu detayları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Davetiyelerinizi tasarlamadan önce dönemin trendlerine göz atmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Davetiye tasarımı nasıl yapılır? başlıklı makalemizde Davetiye Tasarımı ve Davetiye tasarımı nasıl yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir