Blog

Sünnet davetiyesi nasıl hazırlanır?

Sünnet davetiyesi nasıl hazırlanır?

en güzel sünnet davetiyesi

Erkek çocuklarına özel düğün etkinliğinde belirleyici yine çocuğun kendisidir. Hazırlanan sünnet organizasyonunda, konukların davet edilmesiyle hazırlıkların bir aşaması daha tamamlanır. Sünnet davetiyelerinde sünnet mesajı yayınlanır. Sünnet yazılarında genellikle sempatik maniler yazılır ve davetliler davet edilir.

Düğün sahibinin zevklerine göre dini ve şiirsel bir dille ayarlanır. Normalde örtülü olan davetlerde sünnet düğünün yeri, sünnet tarihi ve davetin saati de davetiyede yer alır. Mevlüt yaparsanız sünnet davetiyenize not olarak eklenecektir. Sünnet düğünlerinde de kına geceleri düzenlenmektedir. Organizasyonunuz için ayrı bir davetiye hazırlamadıysanız sünnet düğün davetiyenize kına gecesi tarih ve saati ekleyebilirsiniz.

Davetiyeler öncelikle kalite ve fiyat kategorilerine bakılarak seçilir. Davetlilerin listesi genellikle bir düğün davetiyesi seçilmeden önce oluşturulur. Bu durumda, kaç davetiyeniz olduğunu ve kaç davetiye yazdırmanız gerektiğini bileceksiniz. Sünnet davetiyeleri davetiyenin yapısına, sayfa sayısına ve boyutlarına göre seçilmelidir.

Büyük organizasyon mu, mütevazı bir sünnet düğünü mü yapacaksınız yoksa sadece sünnet mevlüt mü yapacaksınız, buna göre davetiye seçimi yapılmalıdır. Davet yazısı önceden belirlenmeli ya da davetiye firmasının önerdiği yazılar arasından seçilmelidir. Yüzlerce davetiye modelinin bulunduğu sünnet davetiye kategorisinden belirleme yaparken, kağıt kalitesi, zarflı veya zarfsız seçenek, ekstra eklentiler, aksesuarlar gibi temalar seçilerek, davetiye örnekleri incelenip karar verilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Davetiye ne amaçla kullanılır? başlıklı makalemizde Davetiye ne amaçla kullanılır? ve Davetiye niçin kullanılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir