Genel

Doğum Günü Davetiye Örnekleri

Davetiye konusunda birçok çeşit bulunmaktadır ve doğum günü davetiye örnekleri sıralanacak olursa pek çok farklı alternatif öne çıkmaktadır. Özel günlerinizde sevdiklerinizi ve dostlarınızı yanınızda görmek için onlara küçük ama zarif davetiyeler göndererek, partinizi ve organizasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Düğün ve nişan gibi kalabalık organizasyonlarda davetiye başlı başına bir gerekliliktir. Peki doğum günleri için nasıl davetiyeler tasarlanmaktadır? Öncelikli olarak doğum günü olan kişinin yaşı ve cinsiyeti bu noktada belirleyici olmaktadır. Partinin konsepti, mekanın ve zamanın seçimi de davetiye tasarımlarına yansıtılmaktadır. Tüm bunlar belli olduktan sonra net bir tarih kafanızda şekillendiyse sıra geldi davetiye seçimi yapmaya. Yaş ve cinsiyetin önemli olmasının nedeni ise çocuklar için ayrı, genç ve yetişkinler için ayrı temalar belirlenmektedir.

Farklı Baskı Teknikleri ve Doğum Günü Davetiye Örnekleri

Doğum günü davetiye örnekleri kontrol edilirken birbirinden farklı baskı teknikleri, davetiye kağıdının seçimi, davetiyelerde kullanılacak aksesuarların çeşitlenmesi gibi pek çok detay göze çapmaktadır. Doğum günü davetiyelerinin bir sınırı yoktur. İçinizden geldiği gibi hareket edebilirsiniz. Ancak seçimler yapılırken baskı kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmaların ve grafikerlerin isteklerinizin dışına çıkmaması gerekmektedir. Öte yandan herhangi bir arzunuz yoksa yahut kafanızda hayal ettiğiniz bir davetiye örneği yoksa, mevcut davetiye örnekleri sizin düzenleyeceğiniz partiye göre baştan yenilenerek sizlere sunulmaktadır.

Çocuklar İçin Doğum Günü Davetiye Örnekleri

Doğum günü davetiye örnekleri incelendiğinde gümüş baskı, altın varaklı baskı, gömme tipi baskı gibi çeşitlenebilen örnekler göze çarpmaktadır. Doğum günü davetiyelerinde çocuklara özel baskılar da bulunmaktadır. Bunlar bir çizgi film yahut masal kahramanından esinlenerek bir tema etrafında birleşen baskılar ve çizimler olmaktadır. Öte yandan davetiyelerde davetiye kağıdının özellikleri de bulunmaktadır. Kağıdın haddinden fazla ince olması kaliteyi düşürecektir. Bu nedenden ötürü ne çok kalın ne de çok ince davetiyeler tercih edilmelidir. Orta kalınlıkta tercihe göre kokulu, tohumlu, doğaya kazandırılabilen yahut gömme kartlar gibi çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Davetiyelerin ebatlarını ve adetlerini de yine sizin belirlemeniz istenecektir. Yani davetli kişi sayısı, yahut aile sayısına göre davetiyelerin sayısı belirlenmelidir. Ebat olarak ise küçükten büyüğe kadar oldukça geniş bir çeşitlilik mevcuttur. Ancak fazla büyük davetiyeler özellikle doğum günleri için kullanışlı olmamakla birlikte kaba ve abartılı bir görünüm sergileyebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Düğün Davetiye Modelleri başlıklı makalemizde Düğün davetiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir