Genel

Düğün Davetiye Modelleri ve Fiyatları

Davetiye basımında birçok baskı çeşidi kullanılmaktadır. Düğün davetiye modelleri ve fiyatları ile birlikte baskı çeşitleri de davetiye bastırma sürecinde değerlendirilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Altın veya gümüş varaklar şeklinde veya gömme baskı tekniği ile basılan davetiyeler bulunmaktadır. Eski dönemlerde kullanılan bir baskı çeşidi olan gömme baskı retro şeklinde günümüz davetiyelerinde de yer almaktadır. Gömme baskının kurşun kalıplar kullanılarak manuel olarak yapılması nedeniyle maliyeti yüksek ve fiyatları pahalıdır. Davetiye baskısında kullanılacak varak çeşitleri davetiye fiyatını belirleyen bir başka husustur. Altın ya da gümüş kullanımı davetiyenin tamamının ya da bir kısmının varaklı olarak yazılması hususlarına bağlı olarak fiyatlar değişmektedir.

 

Kişiye Özel Düğün Davetiye Modelleri 

Kişiye özel tasarlanan özgün davetiyeler tercih edilebileceği gibi klasik bir davetiye modeli de çiftler tarafından kullanılabilmektedir. Tasarım düğün davetiye modelleri ve fiyatları konusunda belirleyici olmaktadır. Hazır modeller ile özel tasarım davetiyeler arasında fiyat farkları bulunmaktadır. Kişiye özel tasarım davetiyeyi sıradan olmaktan kurtarmakla birlikte fiyat açısından çoğu çift için seçilmesi mümkün olmayacak yüksekliktedir. Özel tasarım ürünlerin fiyatının yüksek olması tasarım için daha fazla zaman ve emek harcanmasını gerektirmesinden kaynaklanmaktadır. Butik davetiye firmalarına kıyasla hazır modelleri çiftlerin beğenisine sunan firmalarda daha makul fiyatlara davetiye bastırmak mümkündür. Hazır modelleri katalog üzerinden seçtirerek seri halde basan firmalarda davetiye üzerinde yalnızca isim ve düğüne ilişkin bilgiler kişiye özeldir.

Düğün Davetiye Fiyatları ve Kâğıt Seçimi

Davetiye için kâğıt veya ahşap ve pleksi şeklinde farklı materyal tercih edilebilmektedir. Düğün davetiye modelleri ve fiyatları ile birlikte kâğıt ve zarf seçimi de düğün öncesi çiftlerin önemli gündemlerinden biridir. Davetiye kartları dokulu veya sade olabileceği gibi gömme veya transparan baskılar da tercih edilebilmektedir. Çevre hassasiyeti olan çiftler içerisinde tohum olan veya geri dönüştürülebilen davetiyelere yönelmektedir. Davetiye ve zarf için seçilen malzemenin yanı sıra baskı kalınlığı da fiyatları belirleyen unsurlardan biridir. Kalın kart ve zarf davetiyeyi kaliteli göstermekle birlikte maliyeti yüksektir.

Bir önceki yazımız olan Düğün Davetiyesi Modelleri başlıklı makalemizde düğün davetiyeleri, düğün davetiyesi ve düğün davetiyesi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir