Genel

Düğün Davetiyeleri Ve Nikah Davetiyeleri

Düğün davetiyesi düğün ve ya nikah töreninin bir parçasıdır denilebilir. Hayatınızın en özel anlarında sevdiklerini ve yakınları ile bir arada bulmak için ise davetiye gönderilmesi şarttır denilebilir. Düğün organizasyonlarının detay gibi görünse de aslında önemli bir parçası olan davetiye seçimlerini doğru yaptığınız takdirde ciddi bir katılım bile sağlamanız mümkün hale gelmektedir. Düğünler oldukça özel etkinlikler olduğu için özenli ve titiz bir şekilde belirlenmelidir. Hem kendi zevkinizi yansıtan hem de partneriz ile birlikte tercih edebileceğiniz yüzlerce seçenek bulunmaktadır. Davetiyelerin tasarımları, en doğru gönderilme zamanı ve davetiye metinleri hakkında bilgi edinmeden önce şunu belirtmekte de fayda bulunmaktadır; Davetiye ciddi bir iştir ve düğün tarihi ve mekanına tam olarak karar verildikten sonra ve bununla ilgili tüm somut adımlar atıldıktan sonra yapılmalıdır. Aksi takdirde planlarınız ters gidebileceği gibi gereksiz yere bir mali kayıp da yaşamanız olasıdır.

Düğün Davetiyeleri Tasarımları

Düğün davetiyesi gelin ve damat adaylarının baş harfleri kullanılarak dizayn edilmektedir. Bununla birlikte kalp figürlerine de davetiyelerde sıkla yer verildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Düğün mekanı da düğün davetiyeleri konusunda mesajlar barındırmaktadır. Örmek vermek gerekirse; ağırbaşlı ve gösterişli bir otelde yapılacak bir düğünün davetiyesinde altın varaklar, parlak yazılar, el yazıları ve klasik çizgiler bulunabilmektedir. Öte yandan kır düğünleri için ise genel olarak çiçekli, renkli ve kokulu davetiyeler tercih edilebilmektedir. Kumsal yahut tekne düğünleri için ise deniz kabukları, deniz resmi gibi mekanı yansıtan bir konsept davetiyelere yansımaktadır. Bu sayede düğün mekanı hakkında metaforlar kullanabilirsiniz. Öte yandan gelinlik seçiminize ve gelin çiçeğinize uyumlu bir davetiye modeli de belirleyebilirsiniz. Bu önemli noktaları bildikten sonra seçimlerinizde özgür olmalı ve ruhunuzu yansıtmalısınız.

Düğün Davetiyeleri Ne Zaman Dağıtılmalıdır?

Konu düğün davetiyeleri olduğu zaman en çok merak edilenlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz davetiyelerde yer alacak kısa mesajlardır. Davetiye aldığınız noktalarda yahut online satış yapan firmalarda mutlak suretle hazır mesajlar bulunmaktadır. Ancak yine de bu mesajı kendiniz yazdığınızda daha özel, biricik ve anlamlı bir davetiyeniz olacaktır. Davetiyelerin dağıtılması konusunda da birçok görüş ve öneri bulunmaktadır. Ancak ortalama bir süre belirlemek gerekirse 1 ay öncesi ideal süre olacaktır. Daha erken verildiğinde unutulma gibi problemler olabileceği gibi daha geç verildiğinde ise düğününüzün plan dışı kalması olasılığı arttıracaktır. Bu sebepten ötürü tahmin ettiğinizden az bir katılım sağlanacağı kaçınılmazdır. Günümüzde sanal ortamın ve sosyal medyanın gelişmesi ile zarf içerisinde gönderilen davetiyeler giderek e-davetiye sistemine dönüşmektedir. Hal böyle olunca dağıtım alternatifleri aramak da giderek kaybolan bir süreçtir. Ancak önemli gördüğünüz misafirlerinize elden yahut kurye aracılığı ile dağıtım yapmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Resimli Davetiye Örnekleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde Resimli Davetiye Örnekleri ve Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir